Class of 2017

We are pleased to have the following leaders in our 2017 class!

CLASS EXPERIENCE
Stephanie Adams, Buffalo Prep
Ali Adelman, Wendel
Hassan Alishaqi, Journey's End Refugee Services
Mike Anthony, M&T
Jen Ball, Aspire of WNY
JulieAnne Barber, People Inc.
Teresa Bianchi, Habitat for Humanity
Brian Burke, Burke Development
Louis Cerrato, Albright-Knox Art Gallery
Greg Duval, Chase
Nicole Easton, ImpulseGUIDE
Cindy Eberl Lawicki, Independent Health
Omar ElNasser, Greatbatch
Erik Eustice, Of the Sea
Amanda Fraccica, KeyBank
Denise Freedman, Creative Therapies of WNY, PLLC
Laurie Gloss, Moog Inc.
Thomas Guagliardo, Big Brothers Big Sisters of Erie County
Justin Guerin, Food Bank of Western New York
Melissa Hall, Leadership Buffalo, Inc.
Jacqueline Hollins, UB Student Advising Services
Ken Jezioro, SHIELD Security Systems
Kimberly Kadziolka, Child & Family Services
Kate Kirsch, Moog Inc.
Debra Kremblas, Ellicott Development Company
Kimberly Kriz, UB Department of Electrical Engineering
Andy Lashua, United Way of Buffalo & Erie Co.
Rob Lowery, Boys & Girls Club of Buffalo
Kirstin Lowry Sommers, Seneca Gaming Corp.
Ken Mescall, Hyatt Regency Buffalo
Katie Meyer, The Buffalo News
Brian Moran, Lougen, Valenti, Bookbinder & Weintraub, LLP
Cristin Murray, Hodgson Russ LLP
Gwen Mysiak, P.U.N.T. Foundation
Amy Nagy, Sinatra & Company Real Estate
Denise Neamon, The Bonadio Group
Erinn Newman, Eric Mower & Associates
Susan Novotny-Cannata, Wegmans
Marcia Pacciotti, Bocce Club Pizzeria Inc.
Angela Panaro-Rossi, Empire State Development
Malati Patil, M&T
Biagio Patti, Crowley Webb
Charlie Roberts, Webster Szanyi LLP
Catherine Roberts, Community Action Organization of Erie County, Inc.
John Rushton, Empire Genomics, LLC
John Schaller, Shea's Performing Arts Center
Kelly Showard, Erie County Medical Center Corporation
Corey Stanley, Seneca Gaming Corp.
Sean Stuart, American Coradius International
Tiffany Szymanek, Family Justice Center of Erie County
Joyelle Tedeschi, Lt. Col Matt Urban Hope Center
Nick Terranova, ITT Enidine, Inc.
Gina Thompson, Ingram Micro
Kelley Van Ness, Pegula Sports and Entertainment
Sara Vescio, Women's Business Center at Canisius
Dan Weinstein, BlueCross BlueShield
Erin Wilkins, Ingram Micro
Morgan Williams-Bryant, Girl Scouts of Western New York
Mike Woods, Evans Bank
Carlo Zavatti, Turner Construction Company
Jennifer Zeitler, Child and Family Services
Matt Zvolensky, KeyBank
RISING LEADERS
Anna-Lesa Calvert, Algonquin Sports for Kids
Julie Carey, M&T
Brennan Carey, The Buffalo News
Ryan Dobos, M&T
Jessica Farley, UB UPO Acadamic Advisement
Karen Grobe, Crowley Webb/Praxis
Paige Gullotti, Catapult
Kristin Hall, Canisius College
Mike Henderson, BlueCross BlueShield
Meghan Hess, Buffalo Bills
Lauren Hibit, Meals on Wheels for WNY
Clare Hunter, Pharmacy Benefit Dimensions
Nick Ingrassia, Gross Shuman Brizdle & Gilfillan P.C.
Steve Jagord, The Pride Center of WNY
Val Kaufman, Chiampou Travis Besaw & Kershner LLP
Kristy Kibler, Trocaire College
Chrissy Kimmel-Hurt, Moog Inc.
Anthony Lelito, Kaleida Health
Ken Liszewski, Boy Scouts of America
Russ Manzella, Synacor
Christine Marino, St. Joseph University Parish
Quinita McKinney, Jericho Road Community Health Center
Ryan Miller, T-Mark Plumbing, Heating & Cooling
Andy Moon, Tronconi Segarra & Associates LLP
Ashley Moreira, New Era Cap Co., Inc.
Ashley Munzel, Independent Health
Paul Murawski, UB Facilities
Jason Pappas, Queen City Risk Management/The Chapel
Terra Perry, Summit Federal Credit Union
Pat Quinn, Lawley
Jenna Rocco, ComDoc
Nadeen Singh, Univera Healthcare
Brooke Smith, SynchroNet Industries, Inc.
Shannon Sommer, Lawley
Christine Stolzenburg, Freed Maxick
Jared Threat, KeyBank
Josh Torrance, National Fuel Gas
Jeremy Wadsworth, Landmark Wealth Management
Sarah Warner, Buffalo Niagara Medical Campus
Amanda Zafur, LoTempio P.C. Law Group